2021-06-18

Turiu verslo idėją. Tačiau kaip gauti jai finansavimą? Verslo finansavimas nėra toks sudėtingas.

Nusprendę vystyti savo verslo idėją turėsite nuspręsti ir apsvarstyti verslo kelią ir veiklai, plėtrai, augimui reikiamas investicijas. Kitaip tariant, pyrago dalybas!

Pyrago dalinimu finansų sektoriuje iliustruojamas įmonės augimas, pasitelkiant įvairius, skirtingus investicinius būdus.

Taigi, kaip dalinamas startuolio pyragas?

Tik pradėjus veiklą jums priklauso visas pyragas – įmonė yra jūsų nuosavas kapitalas. Tačiau kolkas dar yra labai labai nedidelis pyragas.

Gaudami investicijas jūs dalinate pyragą į dalis, tačiau tuo pačiu pats pyragas auga.

verslo

Galiausiai, jūsų gabalėlis, net ir padalinto pyrago, yra didesnis už pradinį pyragą.

Kokios yra naujos verslo idėjos finansavimo galimybės?

Lietuvoje šiuo metu turime daugiau nei 10 rizikos kapitalo fondų, du akceleratorius, augančią verslo angelų bendruomenę, į besikuriančius verslus taip pat investuoja „Koinvesticinis fondas“, vyksta hakatonai, „Kickstarter“ finansavimo platformų projektai, bei kitos sutelktinio finansavimo platformos, veikia įvairiausios dotacijų, subsidijų ir lengvatinių verslo paskolų priemonės.

Regis, skirtingų galimybių gausu, tačiau kaip tikslingai išsirinkti ir prašyti finansavimo?

Pirmiausia, tai priklauso nuo jūsų įmonės veiklos stadijos.

  • Veiklą pradėjote ką tik? Reikia investicijos produkto kūrimui?
    Šiame etape finansavimas labai reikalingas, nuo to ar verslo pradžioje turėsite lėšų priklauso ar galėsite vykdyti veiklą. Dažniausiai į tokias įmones investuoja Verslo angelai, kurie yra linkę investuoti į šiek tiek didesnę riziką turinčias idėjas.
  • Jau pradėjote veiklą ir turite truputį patirties?
    Tokiu atveju investicijos galite tikėtis iš Akceleravimo fondų, kurie investuoja į įmones, turinčias idėją, produktą, komandą. Kurios jau turi aiškius veiklos principus ir procesus.
  • Jau esate sukūrę verslo pradžią ir gaunate pajamas, tačiau investicijos reikalingos augimui?
    Rizikos kapitalo fondai investuoja į įmones, turinčias pastovias pajamas.

Realistiškai įvertinkite savo verslo dabartinę būseną ir kruopščiai apskaičiuokite gamybai, plėtrai ir augimui reikalingas investicijas. Tvirtai suprasdami ir realistiškai vertindami įmonės būseną, investuotojams atrodysite patikimi ir verti investicijos.

Tačiau gali nutikti ir taip, kad jūsų idėja investuotojų dėmesio nepatrauks, bus dar per mažai įdirbio. Ką daryti tokiu atveju?

Kreipkitės į alternatyvias skolinimo platformas. Tai sutelktinio finansavimo bendrovės, kredito unijos, smulkųjį verslą finansuojančios bendrovės. Gautomis lėšomis patobulinę savo produktą ar idėją galite ir vėl galite bandyti pritraukti investuotojus!

Visuomet galite konsultuotis su Finbro finansinių paslaugų brokeriais – užpildykite formą, o mes pateiksime geriausius pasiūlymus!