2021-05-26

Pasirūpinkite teigiama kredito istorija

Tiek asmens, tiek verslo kredito istorija yra ypatingai svarbi norint pasinaudoti papildomomis finansinėmis galimybėmis. Paruošėme jums kelis patarimus, kaip pasirūpinti savo  reitingu.

Kredito reitingas – tai rodiklis, suteikiantis investuotojams (kreditoriams) informaciją apie gebėjimą vykdyti finansinius įsipareigojimus. Geras  reitingas – tai raktas į dabartinės ekonomikos galimybes. Tai turi didelę įtaką norint pirkti išsimokėtinai, pasirašant sutartis, imant paskolą.

kredito

Teigiama  istorija reikalinga tiek įmonėms, tiek asmenims, o įmonių vadovo kredito istorija gali turėti įtakos ir įmonės skolinimuisi, ypatingai įmonės veikimo pradžioje.

Turintieji geresnį reitingą gali lengviau pasiskolinti didesnę pinigų sumą, gauti palankesnes palūkanas ar lankstesnį grąžinimo terminą. Net, jei neplanuojate imti paskolos – skirkite laiko savo kreditingumui tam, kad pasikeitus aplinkybėms tai nesutrukdytų įgyvendinti jūsų planų.  

  • Oficialios ir nekintančios pajamos.   
  • Laiku padengiamos paskolos įmokos.
  • Laiku apmokamos sąskaitos ir įsipareigojimai. Tai vienas svarbiausių kreditingumo kriterijų – pradelstos įmokos turi labai neigiamą įtaką visam įvertinimui.
  • Pajamų ir įsipareigojimų santykis. Atsakingai įvertinkite visus turimus finansinius įsipareigojimus. Pagal Lietuvoje galiojančias rekomendacijas – finansiniai įsipareigojimai negali sudaryti daugiau nei trečdalio gaunamų pajamų.
  • Mažas  paskolų užklausų skaičius. Pernelyg dažnos užklausos dėl paskolos daro neigiamą įtaką Jūsų kredito reitingui.

Atsakingas įsipareigojimų vykdymas daro teigiamą įtaką Jūsų kreditingumui. Jūsų susikurta reputacija leidžia gauti geresnes sąlygas kreipiantis dėl vartojimo paskolos tiek asmeniniam naudojimui, tiek verslo paskoloms.