2023-01-12

Lietuviai kuria paskolų palyginimo platformą, paremtą naujausiomis technologijomis

Lietuvių startuolis „FINBRO“, kuriantis finansinių paslaugų platforma, sujungianti kredito davėjus ir padedanti fiziniams asmenims bei verslui pasiskolinti geriausiomis sąlygomispasinaudojo ES struktūrinių fondų parama ir sukūrė savo kokybe ir greičiu išsiskiriantį produktą.

„FINBRO“ kuriamas produktas – išmanioji sistema, kuri tiria finansuotojų parametrus, analizuoja jų duomenis ir vartotojui juos palygina pagal turimus poreikius. Šiuo pagrindu bendrovė teikia paslaugas virtualioje erdvėje ir tenkina įvairius fizinių bei juridinių asmenų poreikius paskoloms, lizingui ir kitam finansavimui.

Pirminiame projekto etape „FINBRO“ komanda pradėjo kurti išmanią paskolų palyginimo platformą: surinkti vidiniai bei privatūs duomenys, jie buvo išanalizuoti bei kategorizuoti.Duomenų analizei buvo panaudoti ir išskirtiniai mašininio mokymosi algoritmai, kurie praėjo ir bandymų etapą, kurio metu buvo patikrinti skirtingi modelių variantai.

Tai leido „FINBRO“ sistemai gauti nemažą konkurencinį pranašumą prieš daugelį kitų platformų. Kadangi visas duomenų lyginimo procesas vyksta automatizuotai, galutinė paslauga vartotojui, nepriklausomai nuo jo statuso, yra pasiekiama daug greičiau ir lengviau.

Pripažįstama, kad bene pačią didžiausią įtaką finansinių paslaugų rinkai daro šiuolaikinės moderniosios technologijos. Tai, ką anksčiau buvo galima atlikti tik fizinėje aplinkoje, šiomis dienomis galima įgyvendinti nuotoliniu būdu, tačiau dėl Lietuvoje esančios didelės paklausos, išsirinkti finansavimo tiekėją vis dar gali būti nelengva. Be to, į tokią rinką dėl senbuvių pozicijų tvirtumo, daug sunkiau įsilieti ir naujokams, net jeigu jie ir siūlo kokybiškesnę paslaugą.

„FINBRO“ džiaugiasi sulaukę ne tik finansinės paramos, bet ir pagalbos iš MTEP specialistų iš Norvegijos, Anders Stølan bei Ivelin Andreev, taip pat iš dirbtinio intelekto ekspertės ŽidrinosPabarškaitės, nagrinėjusios dirbtinio intelekto ypatumus ne tik Lietuvos, bet ir Jungtinės Karalystės universitetuose, taip pat dirbusios su daugybe DI bendrovių.

„Dėl „Norway Grants“ paramos galime sukurti platformą, kuri iš esmės pakeis fizinių ir juridinių asmenų skolinimosi įpročius. Tiesa, tuo pačiu tai leidžia klientus lengviau pasiekti ir tiems finansuotojams, kurie yra inovatyviausi, siūlo geriausią kainos ir kokybės santykį bei sugeba taikyti inovacijas. Tad „FINBRO“ plėtra ir potenciali sėkmė iš esmės yra naudinga visiems“, – apibendrina Mantas Norvaišas, „FINBRO“ platformos įkūrėjas.

Projektas Nr. LT07-1-EIM-K02-006 „UAB Finbro MTEP veiklos, siekiant konkurencingumo IRT srityje didinimo“ finansuojamas iš 2014–2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.