2023-01-12

Lietuviai dirbdami su norvegais sukūrė DI paremtą paskolų palyginimo platformą

Lietuvių startuolis „FINBRO“ šiemet dalyvavo vienoje iš „Norway Grants“ paramos programų, su kurios pagalba įmonei pavyko sukurti vieną iš pažangiausių paskolų palyginimo platformų rinkoje. Projektas truko metus ir per tą laiką „FINBRO“ komanda sukūrė išmanią ir dirbtiniu intelektu (DI) paremtą sistemą, kuri leidžia ištirti finansuotojų parametrus, išanalizuoti jų duomenis, išanalizuoti patį vartotoją ir taip sutaupyti daug laiko ir kaštų tiek galutiniam vartotojui, tiek finansuotojams.

  Komanda daug laiko skyrė renkant įvairius duomenis, juos analizuojant bei kategorizuojant, o vėliau – testuojant ir taisant programinės įrangos trūkumus, tobulinant dirbtinio intelekto algoritmus. Galutiniame projekto etape sistema buvo testuojama realioje aplinkoje, buvo tobulinama vartotojo aplinka ir užtikrinama, kad paslauga būtų prieinama maksimaliai paprastai.

„FINBRO“ džiaugiasi sulaukę ne tik finansinės paramos, bet ir pagalbos iš MTEP specialistų iš Norvegijos, Anders Stølan bei Ivelin Andreev, taip pat iš dirbtinio intelekto ekspertės ŽidrinosPabarškaitės, nagrinėjusios dirbtinio intelekto ypatumus ne tik Lietuvos, bet ir Jungtinės Karalystės universitetuose, taip pat dirbusios su daugybe DI bendrovių.

Ypač daug dėmesio buvo skiriama algoritmų bandymams: kadangi nuo jų tiesiogiai priklauso finansuotojų parinkimas galutiniam vartotojui, kuriam finansavimas gali būti žingsnis vieno svarbiausių gyvenimo sprendimų link, „FINBRO“ platformos įkūrėjas Mantas Norvaišas tikina, kad šioje srityje vietos spragoms nėra:

„Galutiniame projekto etape buvo išbandytos duomenų, surinktų iš skirtingų šaltinių ir struktūrų bei gautų skirtingais formatais, integracijos. Atlikta prototipo bandomosios versijos demonstracija. Sistemos modeliai buvo tobulinti atsižvelgiant į gautą grįžtamąjį ryšį. Netgi buvo išbandyta sukurtos sistemos greitaveika padidintos apkrovos sąlygomis tais atvejais, jeigu poreikis finansavimui išaugtų labai staigiai.“

Gerokai pagerintas ir „FINBRO“ sistemos draugiškumas galutiniam vartotojui. Nemažai laiko buvo skirta interneto aplikacijos kūrimui, pradedant vartotojo sąsaja tiek sistemos išorėje, tiek jos viduje, vartotojui jau prisijungus. Sukurta vartotojo sąsaja buvo integruota į vidinio programavimo (ang. backend) dalį.

Siekiant maksimalios sinergijos, kartu su klientais buvo aptartos integravimo galimybės į egzistuojančias potencialių klientų informacines sistemas bei naudojamas informacines technologijas. Atliktas testavimas su realiais klientais, kurio metu buvo identifikuoti ir pašalintiesminiai vartotojo sąsajos trūkumai.

„Su „Norway Grants“ pagalba didžiąją dalį iš techninės sistemos pusės darbų jau pavyko įvykdyti pirmųjų darbų etapų metu. Tad paskutinis etapas buvo skirtas „FINBRO“ tobulinimui ir galutiniam nugludinimui. Visada siekiame aukščiausių standartų, todėl džiugu, kad turėjome nemažą laiko rezervą aukščiausios klasės idėjų išpildymui“, – apibendrina M. Norvaišas.

Projektas Nr. LT07-1-EIM-K02-006 „UAB Finbro MTEP veiklos, siekiant konkurencingumo IRT srityje didinimo“ finansuojamas iš 2014–2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.