2021-07-12

Kodėl mažų verslų savininkams reikia pasirūpinti asmeniniais finansais? 4 patarimai į ką atkreipti dėmesį

Viena pagrindinių taisyklių mažiems verslams – niekuomet nemaišykite verslo ir asmeninių finansų. Būkite atsakingi tvarkydami verslo finansus ir nepažiūrėkite atsainiai, kad asmeniniai finansai būtų kruopščiai atskirti.

KAUPIMO FONDAS

Ar tokį pagalbos fondą yra sukaupęs jūsų verslas?
Ar turite asmeninį santaupų fondą?

Bendra finansų ekspertų taisyklė, kuri tikrai praktiškai parodė savo naudą per pastaruosius dvejus metus – turėti būtinąjį kaupimo fondą, kuriame laikysite nuo trijų iki šešių mėnesių fondą. Ar esate tam pasiruošęs?

Jis būtinas ne tik užklupus pandemijai ar krizei. Toks asmeninis fondas ar įmonės fondas nuo bankroto gali išgelbėti jei praradote didelį klientą, arba prireikus sumažinti savo atlygį.

Tokio tipo santaupų nesistenkite investuoti ar kitaip rizikingai įdarbinti – jums reikia, kad avarijos atveju jos būtų lengvai prieinamos.

KREDITO REITINGAS

Nedidelių verslų savininkams asmeninio kredito reitingas gali būti naudingas verslui, kadangi finansų bendrovės vertinti gali ir verslo savininko rizikas, skirdami kreditus ar paskolas įmonei. Būkite atidūs su finansiniais sprendimais ir stenkitės savo kredito reitingą išlaikyti kuo geresnį.

Taip pat, ištikus nesklandumams versle, teigiamas asmeninis kredito reitingas gali padėti išspręsti įvairias problemas.

KAUPIMAS PENSIJAI

Vystydami savo verslą neretai visą laiką investuojame į esamų projektų vystymą ir nesirūpiname ateitimi. Išties, tai jūsų didžiausia investicija, tačiau, nesvarbu kokio dydžio jūsų verslas – derėtų pasirūpinti ir savo pensijos kaupimu jums palankiausiu ir priimtiniausiu būdu. Taupydami pensijai galite diversifikuoti savo santaupas į įvairesnes investavimo galimybes: akcijas, obligacijas, investicinius fondus ir pan. Investuokite ir į platesnes galimybes.

KONSULTUOKITĖS SU FINANSŲ SPECIALISTAIS

Visų sferų išmanyti negalite. Todėl geriausia ką galite padaryti – pasikliauti savo sričių specialistais. Patikimas finansų konsultantas gali padėti su konkrečiais patarimais ir planais kaip elgtis tiek su asmeniniais, tiek ir verslo finansais, gali padėti realiai įvertinti ir apsvarstyti savo galimybes.

Gavę specialistų patarimus iš šono galėsite įvertinti kitaip įvertinti savo verslą ir jo būseną. Taip pat apžvelgti asmeninių finansų būklę, bei perspektyvas. Nešališkas specialistas padės priimti faktais pagrįstus sprendimus tiek asmeniniuose, tiek verslo finansuose.

Nesvarbu kokio dydžio verslą vystote – tinkamai atskyrę savo asmeninius finansus, investuodami į pagalbos fondą, kurdami stiprų asmeninio kredito reitingą bei pensijų portfelį galėsite ramiai sutelkti dėmesį į įmonės valdymą ir toje srityje esančius reikalus.

Tai labai paprasti patarimai, kurie gali atnešti daug ramybės ir pozityvaus mąstymo. Verslo savininkams, ramybė dėl asmeninių finansų gali būti neįkainojama!